Kino Polska Kino TV FilmBox Premium HD FilmBox Extra HD FilmBox Family FilmBox Arthouse Kino Polska Muzyka FightBox Stopklatka TV ZOOM TV DIZI


Powrót

Na niniejszej stronie znajdą Państwo zdjęcia do publikacji promujących programy, filmy i seriale emitowane na kanale Kino Polska. Przy ich wykorzystaniu każdorazowo powinna pojawić się informacja o dacie emisji oraz nazwie kanału. Zdjęcia powinny być podpisane zgodnie z informacją o prawach autorskich zawartą w poszczególnych folderach zdjęciowych. Serdecznie zapraszamy do korzystania z oferowanych materiałów. Jeśli potrzebne będą bardziej szczegółowe informacje/materiały, uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt z Agnieszką Bezubik - a.bezubik@zoomtv.pl.

Alabama

Gatunek: dramat obyczajowy

Kraj produkcji: Polska

Rok produkcji: 1984

Czas trwania: 90 min

Reżyseria: Ryszard Rydzewski

Obsada: Maria Probosz, Teresa Lipowska, Grzegorz Matysik, Beata Maj

Opis:

Polska, lata osiemdziesiąte. Piotr (Grzegorz Matysik) i Bożena (Maria Probosz), to para zakochanych w sobie studentów medycyny. Młodzi nie mają gdzie się spotykać - ona mieszka z siostrą i rodzicami, on - u stryjostwa. Chcą wynająć wspólne mieszkanie, Bożena podejmuje więc pieniądze z książeczki PKO. Wracając autobusem do domu zostaje okradziona. Rodzice robią jej awanturę. Wzburzona dziewczyna wybiega z domu i spada ze schodów. Piotr namawia ją na obdukcje lekarską i sugeruje, by wniosła przeciw nim sprawę o alimenty. Bożena najpierw nie chce oskarżyć rodziców, wkrótce jednak ulega sugestiom chłopaka i wygrywa sprawę. Parze nadal jednak brakuje środków do życia. Na szczęście koleżanka Bożeny, Anna (Beata Maj) pomaga im wynająć tanie mieszkanie. Wspólne pożycie Piotra i Bożeny nie układa się jednak zbyt dobrze. Chłopak zamiast jechać na święta do domu, wysiada z pociągu na pierwszej stacji i udaje się do Anny. Niespodziewanie w jej mieszkaniu pojawia się Bożena, która zastaje ich w niedwuznacznej sytuacji. Zaszokowana zdradą Piotra, wsiada w najbliższy autobus i jedzie przypadkowym kierunku. Zaczepionej przez pijaka samotnej dziewczynie przychodzi na ratunek niejaki "Joe" (Włodzimierz Adamski), wspólnik Anny. Mężczyzna podsuwa Bożenie narkotyk - "lekarstwo na zbyt dobrą pamięć". Następnym razem Bożena sama sięga po strzykawkę. Film jest jedną z pierwszych prób opisania problemu narkomanii.

Zdjęcia:

Kiedy w programie:

2023-12-11 01:55

Powrót