Na niniejszej stronie znajdą Państwo zdjęcia do publikacji promujących programy, filmy i seriale emitowane na kanale Kino Polska.
Przy ich wykorzystaniu każdorazowo powinna pojawić się informacja o dacie emisji oraz nazwie kanału.
Zdjęcia powinny być podpisane zgodnie z informacją o prawach autorskich zawartą w poszczególnych folderach zdjęciowych.
Serdecznie zapraszamy do korzystania z oferowanych materiałów. Jeśli potrzebne będą bardziej szczegółowe informacje/materiały,
uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt z Agnieszką Bezubik - a.bezubik@zoomtv.pl.
Sława i chwała
Gatunek: serial historyczny
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 1997
Reżyseria:
Kazimierz Kutz
Opis:
Adaptacja powieści Jarosława Iwaszkiewicza. Dzieje rodu Myszyńskich, Royskich i Gołąbków, ukazane na tle przemian historycznych od 1914 roku do końca II wojny światowej. Idealizm młodych bohaterów ściera się z brutalnością wojennej rzeczywistości, ale również z życiem codziennym Międzywojnia.
Zdjęcia:
2521x1733(px)
2860x1894(px)
3103x2099(px)
1209x1605(px)
Kiedy w programie:
2025-04-15 09:50, (odc. 1/7)
Jest rok 1914. Dorosłe dzieci pani Szyllerowej, kompozytor Egdar (Olgierd Łukaszewicz) i śpiewaczka Elżbieta (Anna Radwan), spędzają wakacje w Odessie. Towarzyszą im pochodzący z zaprzyjaźnionej rodziny Józio Royski (Piotr Adamczyk)i jego korepetytor Kazimierz Spychała. Wkrótce dołączają do nich również cioteczna siostra Józia, Ola (Joanna Mastalerz), i hrabia Janusz Myszyński (Michał Żebrowski) - sąsiad Royskich. Wszyscy nawiązują kontakty z Rosjanami z tamtejszej bohemy artystycznej. Rodzą się wakacyjne flirty i przyjaźnie. Nieoczekiwanie nastroje letnich dni przerywa zbliżająca się wojna i ogłoszenie mobilizacji.
2025-04-16 09:45, (odc. 2/7)
Spychała decyduje się na podjęcie konspiracyjnej pracy na rzecz formującego się polskiego korpusu Dowbora-Muśnickiego. Gorącym uczuciem obdarza go Ola. Niestety, mężczyzna nie jest zainteresowany bliższą znajomością. W odpowiedzi na tę obojętność, dziewczyna przyjmuje oświadczyny Gołąbka, którego nie kocha. Tymczasem do Odessy przyjeżdża Janusz, który zamierza wstąpić do polskiego wojska.
2025-04-17 09:55, (odc. 3/7)
Józio Royski i Janusz Myszyński wraz z 3. Korpusem Armii Polskiej uczestniczą w licznych walkach. Niebawem ich oddział zostaje rozbrojony przez Austriaków. Spotkany przypadkowo Spychała wysyła mężczyzn do Kijowa. Dzięki znajomości z malarzem Antoniewskim młodzi żołnierze zawierają liczne znajomości w miejskim środowisku teatralnym. Beztroskie życie szybko się jednak kończy. Józio i Janusz wyruszają do oddziałów generała Hallera, by wziąć udział w bitwie pod Kaniowem.
2025-04-18 09:45, (odc. 4/7)
Rok 1920. Janusz Muszyński i jego siostra Maria mieszkają w Warszawie. Maria sprzedaje cenne przedmioty, które udało jej się ocalić z Ukrainy, i kupuje Januszowi majątek w Komorowie. Tymczasem Gołąbkowie doczekują się narodzin drugiego syna. Spychała robi karierę w MSZ-ecie. Potajemnie spotyka się z Marią. Mija sześć lat. Janusz kończy studia, opuszcza kraj i wyjeżdża do Francji. W Paryżu spotyka dawne znajome - Ariadnę i Hanię Wolską. Pierwsza z nich, cierpiąca po stracie ukochanego Niewolina, który ożenił się z inną, wkrótce popełnia samobójstwo. Hanka, która była w odeskim domu Szyllerów córką stróża, teraz nazywa się Evans i jest amerykańską milionerką. Proponuje Januszowi małżeństwo.
2025-04-22 09:35, (odc. 5)
W roku 1926 dochodzi do przewrotu majowego. Fabuła przenosi się do roku 1939. Ewelina Royska i jej syn Walery mieszkają w dworku w Pustych Łąkach koło Siedlec. Krystyna, żona Walerka, przyjeżdża do Eweliny. Prosi o pomoc w uzyskaniu rozwodu. Tymczasem w Komorowie, gdzie gospodaruje Janusz Myszyński, pojawia się Zosia Zgorzelska, poprzednia właścicielka majątku. Nie ma pracy ani pieniędzy, jednak Janusz nie chce jej pomóc. Olo Biliński zaprzyjaźnia się z Andrzejem Gołąbkiem i synami fabrykantów: Hubertem i Bronkiem. Chłopcy wspólnie przygotowują się do matury. Janusz odwiedza w Krakowie Zosię Zgorzelską. Oświadcza się jej i zostaje przyjęty. Wkrótce w Komorowie odbywa się ślub.
2025-04-23 09:15, (odc. 6)
W sierpniu 1939 roku na koncercie w filharmonii Elżbieta Szyllerówna śpiewa pieśni swego brata Edgara. Tymczasem Alo wyjeżdża do Anglii, Antek idzie do wojska, a księżna Bilińska udaje się za granicę. Mimo nadchodzącej wojny Spychała decyduje się zostać w kraju. We wrześniu wszyscy żołnierze z plutonu Antka giną i tylko jemu udaje się ujść z życiem. Rozpoczyna się masowa ucieczka ludności z Warszawy. Gołąbkowie jadą samochodem do Pustych Łąk. Po drodze obcy ludzie zmuszają Franciszka, by odwiózł do szpitala ranną kobietę. Ola z dziećmi jedzie dalej sama. Jej mąż przepada bez wieści. W Pustych Łąkach kobieta spotyka swoją dawną miłość - Spychałę.
2025-04-24 09:25, (odc. 7-ost.)
Spychała spotyka się z Olą, która nie może dojść do siebie po śmierci Antka. Kobieta jest zaniepokojona stanem psychicznym Andrzeja. Wie, że to on zabił Walerego. Do Komorowa przyjeżdża Helenka. Janusz ulega jej urokowi, co wywołuje zazdrość Jadwigi. Tymczasem działania wojenne dobiegają końca. Alo powraca z Anglii. W podwarszawskim Milanówku odnajduje panią Royską, która obecnie pracuje w fabryce. Razem z nią mieszkają Ola Gołąbkowa i Aniela. Okazuje się, że po śmierci Janusza Alo, jako jego jedyny spadkobierca, zostaje prawowitym właścicielem Komorowa.